Το σχολείο μας

Το 8ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς είναι ένας χώρος που ακολουθεί μια ολοκληρωμένη προσέγγιση της παιδαγωγικής διαδικασίας, βασισμένη στις σύγχρονες εκπαιδευτικές αρχές και πρακτικές. Το σχολείο μας δημιουργεί ένα φιλικό, ασφαλές και ενθαρρυντικό περιβάλλον, που ενθαρρύνει την ανάπτυξη της κάθε παιδικής προσωπικότητας.

Με έμφαση στη διασκεδαστική μάθηση και την ανάπτυξη των δεξιοτήτων και του ενδιαφέροντος κάθε παιδιού, προσφέρουμε ένα πλούσιο πρόγραμμα δραστηριοτήτων που περιλαμβάνει παιγνίδια, εκπαιδευτικά προγράμματα και δημιουργικές δραστηριότητες.

Οι εκπαιδευτικοί μας είναι αφοσιωμένοι επαγγελματίες, με βαθιά κατανόηση των αναγκών των παιδιών και της σημασίας της προσωπικής ανάπτυξής τους. Μέσα από μια συνεργατική προσέγγιση με τους γονείς και την κοινότητα, δημιουργούμε ένα κλίμα που ενθαρρύνει τη συνεργασία και την αμοιβαία υποστήριξη.

Στο 8ο Νηπιαγωγείο Κηφισιάς, κάθε παιδί έχει τη δυνατότητα να αναπτύξει τη δυναμική του και να εξερευνήσει τον κόσμο γύρω του με φαντασία και περιέργεια.

Όρια Σχολείου

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 8ου Νηπιαγωγείου Κηφισιάς ορίζονται απο το πολύγωνο που σχηματίζεται από τις οδούς:

ΣΤΡ.ΔΑΓΚΛΗ – ΟΡΙΑ ΜΕ Δ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΥΚΑΛΥΠΤΩΝ – 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ – Π. ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ – Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗ – ΞΕΝΙΑΣ – ΑΥΡΑΣ –
ΕΥΡΥΑΛΗΣ – ΧΕΙΜΑΡΑΣ – ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ – ΟΡΙΑ ΜΕ Δ.ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΣΤΡ.ΔΑΓΚΛΗ